Parafínový zábal

Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

Použití parafínu
* choroby pohybového aparátu
* chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů končetin
* zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

Co to je parafín?


Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhle při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.


Parafín je směs tuhých uhlovodíků, která je součástí základových olejů a při finálním zpracování se parafín cíleně odděluje od základových olejů. Parafín má neobyčejnou schopnost zadržovat teplo. Parafínová vrstva prohřívá, zvyšuje krevní oběh a otvírá póry. Kůže pak může účinněji absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků.

V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a osvěžení rukou, loktů, kolen a chodidel.

 Parafínové zábaly pomáhají např. odstraňovat:


* bolesti kloubů
* ztuhlost svalů
* mohou částečně pomoci při chorobách pohybového aparátu
* revmatické artritidě
* mají pozitivní vliv na suchou a popraskanou kůži
* pomáhají zjemnit hrubou, zatvrdlou a mozolovitou pokožku
* zpevní a ošetří nehty a jejich okolí
* jsou užitečným pomocníkem proti různým kožním onemocněním
* dobře působí na nervovou soustavu tudíž se parafínový zábal může stát i příjemnou relaxací