Relaxační hawajská masáž

Hawajská masáž Lomi Lomi se označuje jako perla mazi masážemi. Vyjímečnost hawajské masáže spočívá v dynamice masáže. Není jen fyzickou masáží, ale je právě ojedinělá v tom, že zasahuje také do emocionální, mentální a spirituální úrovně.

 

Hawajská masáž Lomi Lomi ( milující ruce ) pochází z Hawajských ostrovů a využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik, vykonávaných především předloktím, lokty a dlaněmi maséra. Pro vysoký relaxační a terapeutický účinek je používáno jemných aromatických olejů. Původně hawajská masáž vznikla z hawajského tance HULA ( posvátný tanec ). Pohled hawajců na proudění energie je velmi zvláštní. Věří, že myšlenka nebo přesvědčení každého člověka umí zablokovat proudění energie úplně stejně jako je tomu u fyzické bolesti, fyzického bloku či svalového napětí.

Hawajská masáž Lomi Lomi dokáže uvolnit svalové blokády a rozproudit v těle utlumenou energii, dát jí nový směr. Lomi Lomi není tedy jen fyzickou masáží, ale je právě ojedinělá v tom, že zasahuje také do emocionální, mentální a spirituální úrovně. Hawajci považují všechny aspekty těla za celek a jsou toho názoru že když je léčení účinné na jedné úrovni, zasahuje i do úrovní ostatních. Někteří lidé pocit z masážé popisují jako jemné nvlny přecházející přes tělo. Dalším rysem je to že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. To pomáhá příjemci se zcela uvolnit, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředim na dvě odlišné partie najednou. pokud se nepracuje na izolovaných částech těla, tak je dosaženo hlubokého pocitu rovnováhy a harmonie